Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, przy ul. Reymonta 21 w Krynicy-Zdroju wzbogacił się niedawno o cyfrowy aparat rentgenowski. To najnowocześniejsze urządzenie tego typu na tym terenie. Od kilku dni korzystają z niego pacjenci, leczący się nie tylko w tej placówce.

Cyfrowy aparat RTG najnowszej generacji został zakupiony przez kierownika NZOZ lek. med. Agnieszkę Dulkiewicz-Rozlach, która od 12 lat kieruje tą placówką medyczną. 
– Aparat już pracuje w naszej pracowni RTG– mówi doktor Agnieszka Dulkiewicz-Rozlach, kierownik NZOZ w Krynicy-Zdroju. –Jest to aparat nowy w pełni cyfrowy a nie przerobiony ucyfrowiony. Urządzenie zostało zakupione w Niemczech nie tylko na potrzeby pacjentów leczących się w naszej placówce. Jestem przekonana, że będzie ono dobrze służyło chorym z Sądecczyzny i innych regionów Małopolski. Jakość zdjęć, jakie wykonuje to urządzenie jest naprawdę rewelacyjna. Pacjenci otrzymują zdjęcia rentgenowskie na płycie CD. Badania są archiwizowane w systemie informatycznym RIS/PACS. W pracowni jest wdrożony system kontroli jakości badań RTG. Pacjenci, którzy do nas trafią ze skierowaniem od lekarza pierwszego kontaktu z placówki, z którą mamy podpisaną umowę będą mieli wykonane badanie nieodpłatnie. Tą usługę medyczną świadczymy także komercyjnie.
W budynku NZOZ w Krynicy-Zdroju, oprócz nowoczesnej pracowni RTG funkcjonuje 15 poradni specjalistycznych. NZOZ zabezpiecza również opiekę całodobową dla pacjentów gminy Krynica, Łabowa i Muszyna. Na miejscu jest także m.in. świadczony pełny zakres usług analitycznych. Do dyspozycji pacjentów są również: apteka, optyk oraz sklep ze sprzętem ortopedycznym. Od 1 grudnia w tym budynku ma być uruchomiony 70-łóżkowy szpital rehabilitacyjny im. Bronisławy Dulkiewicz, lekarki, która przez 40 lat była związana z tym uzdrowiskiem, zaś zawód lekarza wykonywała przez pół wieku.
(M)
Źródło: własne, www.nzoz-krynica.pl
Fot. BK.