001 002 003 004 rehabilitacja-szpital-doppler

NZOZ w Krynicy - Zdroju przy ulicy Reymonta 21 rozszerza wachlarz usługNiepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej przy ulicy Reymonta 21 uroczyście otwarto w połowie stycznia. Wcześniej lecznica znajdowała się przy ulicy Kraszewskiego 49. Nowa placówka nosi imię lekarki Bronisławy Dulkiewicz, która przez wiele lat pracowała w szpitalu na oddziale dziecięcym, a także w poradni dziecięcej, medycyny szkolnej oraz w Starym Ośrodku Zdrowia.

W pięciopiętrowym budynku mieści się bezpłatna podstawowa opieka zdrowotna: lek. Agnieszka Dulkiewicz Rozlach (pediatria), lek. Jan Choroszczak (specjalista chorób wewnętrznych), lek. Janusz Oksza - Grabowski (choroby wewnętrzne), lek. Artur Szatkowski (choroby wewnętrzne, specjalista reumatolog). Znajdują się tu także poradnie specjalistyczne: alergologiczna, ginekologiczna, wad postawy dla dzieci i młodzieży, leczenia bólu, reumatologiczna, medycyny sportowej, a także nowo otwarte: zdrowia psychicznego, psychologiczna, logopedyczna, endokrynologiczna(od lutego br.). Są też te, które były do tej pory - diabetologiczna, pulmonologiczna, okulistyczna, laryngologiczna.- Placówka dysponuje również pielęgniarską opieką długoterminową domową oraz transportem sanitarnym. NZOZ posiada też m.in. pracownię rentgenowską i punkt poboru krwi. Dysponuje nowoczesnym sprzętem specjalistycznym. Ma też cyfrowy aparat rentgenowski, który uruchomiony zostanie w najbliższym miesiącu. - „Ponieważ nie ma rejonizacji, do lekarza pierwszego kontaktu może zapisać się każdy i korzystać z naszych usług. Do specjalisty wymagane jest jedynie skierowanie. (wyjątek poradnia zdrowia psychicznego i ginekolog). Nocna tj. po godz. 18 oraz świąteczna opieka zdrowotna zagwarantowane są dla Gminy Krynica, Muszyna i Łabowa” - informuje Agnieszka Dulkiewicz Rozlach, kierownik NZOZ i zarazem lekarz w nim pracujący. I dodaje - „Pacjenci, którzy chcieliby się przepisać do naszej przychodni, powinni złożyć deklarację wyboru lekarza pierwszego kontaktu. Jeśli chodzi o dzieci, karta ich szczepień automatycznie jest przesyłana z byłej przychodni”.
W czerwcu zaplanowano otwarcie szpitala. Będzie on dysponować 63 łóżkami, w tym z 30. na oddziale rehabilitacyjnym i 33 - na rehabilitacji ogólnoustrojowej. - „Obecnie na te usługi placówka niestety nie posiada kontraktu z NFZ, ale będziemy się o niego starać” - mówi Agnieszka Dulkiewicz Rozlach. Pacjentami szpitala będą szczególnie osoby wypisywane z innych placówek, wymagający dalszej rehabilitacji np. po udarach czy z paraliżami, którzy nie mogą dochodzić na zabiegi. Znajdzie się tu też poradnia rehabilitacyjna z pełnym zapleczem. W NZOZ zaplanowano rozszerzenie usług nie tylko o szpital, ale i o dodatkowe poradnie specjalistyczne. Już działają tu prywatne poradnie: chirurgiczna i chirurgii plastycznej, chirurgii naczyniowej, kardiologiczna. Planuje się otworzyć również poradnię urazowo - ortopedyczną.

 

Tel: 18 471 29 71 oraz 18 477 74 93.

 

artykul-nzoz w krynicy zdroju przy ulicy reymonta 21 rozszerza wachlarz uslug-2171-9668--600

(Red. M) fot. aut.

Autor: Małgorzata Kareńska

 

 

( źródło )

 

http://www.malopolskie.tv/artykuly/nzoz_w_krynicy_zdroju_przy_ulicy_reymonta_21_rozszerza_wachlarz_uslug-2171.html